Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Nawilżanie włosów – wskazania, metody, zalety

Blog 570

Kondycja włosów zależy od wielu czynników. Niektóre są od nas zależne, a inne nie. Do czynników niezależnych zaliczyć można np. predyspozycje genetyczne, pogodę oraz zanieczyszczenia powietrza. Do zależnych z kolei sposób pielęgnacji oraz częstotliwość stosowania różnych zabiegów takich jak farbowanie, suszenie czy prostowanie. Wskutek działania wysokiej temperatury dochodzi do zniszczeń w strukturze włosa, czego efektem są suche i łamliwe pasma. Aby poprawić kondycję i estetykę włosów, kluczowe jest ich nawilżenie. Jak można nawilżyć włosy? Poniżej sprawdzamy, jakie zabiegi oferują fryzjerzy.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi nawilżające na włosy?

Zabiegi nawilżające to często jedyny ratunek dla zniszczonych włosów. Najczęściej decydują się na nie ci, którzy na co dzień je suszą, prostują lub kręcą. Nawilżający zabieg pielęgnacyjny może być też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy po prostu chcą cieszyć się gładkimi i lśniącymi pasmami. Kuracja nawilżająca u fryzjera jest przede wszystkim o wiele skuteczniejsza niż stosowanie nawilżających kosmetyków i masek, których nie brakuje w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Preparaty przy regularnym stosowaniu mogą przynosić efekty, niemniej stosując je, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zbieg w salonie fryzjerskim często daje natychmiastową poprawę i pozwala się cieszyć z efektu znacznie dłużej. Jakie metody nawilżenia stosują fryzjerzy? Oto trzy najpopularniejszych z nich:

  • Krioterapia – czyli tzw. lifting włosów polega na poddawaniu pasm działaniu niskiej temperatury. Zimno sprawia, że włosy szybciej wchłaniają substancje odżywcze, a niska temperatura zamraża cenne składniki na poziomie molekularnym, tworząc tarczę ochronną wokół pasma. Zabieg krioterapii znaleźć można w ofercie salonu fryzjerskiego w Łodzi – ASPASJA.
  • Botoks na włosy – to aplikacja odżywczego serum na włosy za pomocą metody ostrzykiwania. Zabieg często łączy się z nałożeniem maski, która domyka otwarte łuski włosowe.
  • Infuzja tlenowa – przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia, które wtłacza w skórę głowy skondensowany tlen wraz ze składnikami aktywnymi poprawiającymi kondycję włosów.
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień