Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Manicure hybrydowy a żelowy. Porównanie

Blog 775

Krwista czerwień, ponadczasowa biel, a może modny nude? Wybór koloru podczas stylizacji paznokci może przyprawić o zawrót głowy. Jednak zanim przyjdzie czas na podejmowanie tej decyzji, najpierw trzeba zdecydować, którą z metod wykonywania manicure wybrać. W tym przypadku również jest z czego wybierać, ale terminologia, którą posługują się stylistki paznokci, często niewiele mówi. Aby nieco ją wyjaśnić, w dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej dwóm najpopularniejszym metodom stylizacji paznokci, a dokładniej weźmiemy pod lupę manicure hybrydowy i żelowy.

Czym różni się manicure hybrydowy od żelowego?

Tym, co w pierwszej kolejności różni manicure hybrydowy od żelowego jest sposób nakładania bazy oraz koloru. Wiele stylistek jest zgodnych co do tego, że aplikacja lakieru hybrydowego jest prostsza i szybsza od stylizacji paznokci metodą żelową. Jak to wygląda w praktyce? Bazę oraz lakier hybrydowy nakłada się na płytkę tak samo, jak zwykły lakier. Różnica polega jednak na tym, że każdą nałożoną warstwę lakieru trzeba utwardzić przy pomocy specjalnej lampy UV lub LED. Manicure żelowy z kolei wymaga opiłowania naturalnej płytki. Dopiero na tak przygotowanym paznokciu przy pomocy pędzelka aplikuje się masę żelową, jednocześnie formułując kształt płytki. Nałożenie lakieru również wymaga utwardzenia przy zastosowaniu lampy UV lub LED.

Hybryda czy żele – którą metodę stylizacji paznokci wybrać?

Trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, którą z tych metod stylizacji paznokci wybrać, gdyż wiele zależy od indywidualnych preferencji. Niemniej przy wyborze warto wziąć pod uwagę kondycję paznokci. Manicure żelowy lepiej sprawdza się u osób, których paznokcie są zniszczone lub łamliwe. Ta metoda stylizacji wzmacnia oraz regeneruje płytkę. Jest przy tym też bardzo trwała. Dzięki niej paznokcie przez kilka tygodni zachowują niezmienny wygląd. Hybryda nie jest tak trwała, jak manicure żelowy. Estetycznie wygląda maksymalnie przez 2-3 tygodnie. W przeciwieństwie do żeli hybrydy nie zaleca się też osobom z osłabionymi lub zniszczonymi paznokciami.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień