Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Farbowanie włosów – banalnie proste, lecz nie zawsze się udaje

Blog 346

Każda kobieta pragnie, aby jej włosy mimo farbowania były lśniące, nawilżone i miały wymarzony kolor. Nie wszystko jest jednak w tej kwestii oczywiste. W związku z tym pragniemy odpowiedzieć na często zadawane pytania.

Czy ufarbować włosy domowym sposobem, czy w salonie fryzjerskim?

Obecnie jest bardzo duży wybór farb do samodzielnej koloryzacji włosów. Są farby ziołowe, naturalne, klasyczne, te tzw. bez amoniaku, tonery i wiele innych. Którą wybrać, jaki kolor, czy na pewno się sprawdzi? Czy efekt końcowy spełni oczekiwania? Tak naprawdę dowiadujemy się dopiero po wykonaniu całej procedury.

Decydując się na usługę farbowania włosów w salonie, Ty wybierasz tylko kolor, a resztą zajmuje się fryzjer, stylista. To on ocenia procentowy udział siwizny, kondycję włosów, możliwości uzyskania pożądanych efektów. Mając do dyspozycji różne rozwiązania technologiczne, a nie jak w przypadku domowego farbowania jedną tubkę farby, dobiera optymalną procedurę usługi dbając o zachowanie zdrowych włosów.

Czy farbowanie/rozjaśnianie niszczy włosy?

Jest wiele firm, które oferują produkty do koloryzacji włosów. Jedne bardziej inwazyjne, inne mniej. Rozjaśnianie i farbowanie nie niszczą włosów pod warunkiem, że wykonamy zabieg zgodnie z technologią, a przede wszystkim dobrze ocenimy stan włosów i możliwości wykonania koloryzacji.

Oprócz klasycznych farb coraz częściej wykorzystujemy farby naturalne. Technologia koloryzacji przy użyciu produktów o naturalnych składach, wypiera w piorunującym tempie klasyczne farby do włosów. Dzięki niej włosy są nie tylko wypielęgnowane i lśniące, ale mają piękne soczyste kolory.

Jakie koloryzacje można wykonać na włosach?

Nowoczesne fryzjerstwo daje wiele możliwości zarówno technicznych jak i technologicznych. Najważniejszy jest fakt, że farbując czy rozjaśniając włosy możemy pozostawić je w niemal niezmienionej kondycji. Najnowsze osiągnięcia technologiczne dają możliwość jednoczesnej pielęgnacji podczas koloryzacji włosów. To nie jest magia, to dzieje się naprawdę. Przykłady koloryzacji włosów:

 • balayage blond,
 • ombre,
 • ombre blond,
 • sombre (soft ombre),
 • rozjaśnienie włosów,
 • farbowanie włosów blond,
 • flamboyage,
 • farbowanie siwych włosów,
 • tonowanie włosów,
 • kolorowe pasma.

Dlaczego tak trudne jest farbowanie siwych włosów?

Włosy siwe pozbawione są melaniny, czyli naturalnego barwnika. Każdy włos składa się między innymi z otoczki – jest to zewnętrzna warstwa, która chroni warstwę korową ludzkich włosów, składa się z od sześciu do ośmiu warstw płaskich, nachodzących na siebie łusek. Siwe włosy mają tych łusek więcej – dlatego też trudniejsze jest zainstalowanie się dedykowanych pigmentów we włosie.

Koloryzacja włosów w ASPASJI

W Salonie Aspasja używamy technologii RICA i GOLDWELL.

RICA to innowacyjne oparte na naturalnych składnikach produkty do kompleksowej i wszechstronnej koloryzacji włosów. Technologia, która sprosta najbardziej wymagającym i świadomym klientkom. Daje możliwości uzyskiwania efektownych kolorów oraz pełnych blasku, błyszczących i wypielęgnowanych włosów. Warto rozważyć produkty RICA, ponieważ:

 • to marka, która jest certyfikowana jako 100% wegańska;
 • skład farb nie zawiera: PPD, rezorcyny, cocamide DEA, SLES, PGE, glikolu propylenowego;
 • do produkcji używana jest woda wulkaniczna bogata w miedź, selen i cynk;
 • głównymi substancjami czynnymi zawartymi w produktach do farbowania są: ekstrakt z kwiatów dziewanny, hydrolizat komosy ryżowej, olejek marula, H2HAIR, Shield P17, olejek z kiełków pszenicy.
 • są testowane dermatologicznie – nie są testowane na zwierzętach.

GOLDWELL to niemiecka marka o długoletniej historii. Nieustannie udoskonalana technologicznie, daje fryzjerom możliwości najbardziej kreatywnych koloryzacji. Dbając o skuteczność nie zapomniano o ochronie włosów. Zawarte w produktach: D-panthenol, koenzym Q10, IntraLipid Complex, BondPro+1 – chronią włosy podczas koloryzacji.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień