Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Blog 754

Ciemniejsze punkty na skórze twarzy – czasem plamki, czy wręcz plamy – dla niejednej osoby stanowią powód do zmartwień. Przykuwają uwagę, potrafią być urocze, ale wielu osobom po prostu marzy się gładka cera. Jak pozbyć się przebarwień? Wskazuje się różne metody, także domowe: tonik z cytryny, soda oczyszczona czy ogórek. Są to jednak niekoniecznie pewne sposoby usuwania przebarwień. Usuwanie przebarwień twarzy przebiega najskuteczniej w gabinetach u kosmetyczki. Eksfoliacja kwasami lub inaczej nazywane peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, zabiegi mikroigłowe, zabiegi z użyciem VPL (laseroterapia), mezoteriapia igłowa i mikroigłowa, to polecane i stosowane przez profesjonalistów zabiegi. Zanim jednak zdecydujesz się na metodę usunięcia, warto dowiedzieć się, co tak właściwie chcesz usunąć.

Czym są przebarwienia na twarzy?

Występuje wiele różnych rodzajów przebarwień, zaburzeń pigmentacji, śladów i zmian. Nie wszystkie są niebezpieczne, a wiele z nich – nawet estetyczna. Jednak do każdego należy osobista decyzja na temat tego, czy podobają mu się jego plamki, pieprzyki i piegi. Gabinety kosmetyczne oferują pomoc tym, którzy preferują twarz o jednolitym kolorycie. Przebarwienia na twarzy to wynik zaburzeń pigmentacji. Melanina – naturalny barwnik w skórze, który przesądza o jej kolorze, a także ma na celu chronić ją przed promieniowaniem UV – w pewnych sytuacjach nie funkcjonuje prawidłowo. W efekcie powstają ciemne plamki lub odbarwienia.

Skąd biorą się przebarwienia skóry?

Ponieważ proces produkcji melaniny jest dosyć skomplikowany, zaburzenia w jej funkcjonowaniu mogą pojawić się na różnych etapach. Warto wiedzieć, że co do zasady przebarwienia pojawiają się wraz z wiekiem, kiedy skóra starzeje się – nie jest to nadzwyczajne. Najczęściej przebarwienia twarzy powstają w wyniki (zbyt intensywnego) kontaktu skóry ze słońcem. Zdarza się jednak tak, że mogą być efektem zaburzeń hormonalnych (także tych spowodowanych lekami antykoncepcyjnymi), szczególnie chorób nadnerczy, jajników, tarczycy. Dlatego w przypadku pojawienia się na naszej skórze nowych przebarwień warto udać się do lekarza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień