Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Podologia

Pedicure podologiczny wykonywany w ASPASJA w Łodzi jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych, jak i ze zmianami, typu pękające pięty, modzele czy odciski.

Pedicure podologiczny w Łodzi

Pedicure podologiczny to specjalistyczny zabieg na stopy, podczas którego usunięte zostają modzele, odciski, nagniotki, wrastające paznokcie oraz pęknięcia skóry. W odróżnieniu od klasycznego pedicure celem wizyty u podologa nie jest stylizacja paznokci, a poprawienie stanu stóp: skóry i paznokci. Podolog skupia się na zaplanowaniu leczenia i ustaleniu harmonogramu pielęgnacji specjalistycznej, której efektem mają być gładkie, zadbane stopy z dobrze nawilżoną, gładką i elastyczną skórą. Pedicure podologiczny może być także wykorzystany przy wrastających paznokciach i polecany jest osobom chorującym na cukrzycę, łuszczycę czy grzybicę. Po załagodzeniu i wyleczeniu zmian skórnych pedicure podologiczny może zostać wykończony klasycznym zdobieniem paznokci i dekoracyjną stylizacją. Specjalista wykonujący zabieg pedicure podologicznego doradzi dobór najlepszej pielęgnacji domowej.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad w celu poznania stanu zdrowia klienta. Po dokładnym obejrzeniu stóp podolog przystępuje do wykonania zabiegu. Jeśli uzna, że niezbędna jest konsultacja z lekarzem, kieruje klienta do lekarza specjalisty.

W czasie wykonywania pedicure podologiczanego, podolog usuwa zrogowaciały naskórek, odciski, modzele, czy nagniotki używając specjalistycznych narzędzi typu skalpel, dłuto lub odpowiednio dobranych frezów, będących uzupełnieniem frezarki podologicznej. Podolog zajmuje się wszelkimi zmianami na stopach, takimi jak odciski, modzele, grzybica, brodawki, wrastające paznokcie, zrogowaciałe i pękające pięty. Aby zmniejszyć uporczywość zmian na stopach zaleca się stosowanie różnego rodzaju preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i leczenia stóp, precyzyjnie dobranych przez specjalistę.

Umów się