Nasza firma

pn.: 12-20,
wt.–pt.: 8-20,
sob.: 8-15

ul. Inflancka 40, 91-857 Łódź

Manicure, pedicure

Manicure

Pokaz mi swoje dłonie, a powiem ci kim jesteś – mówi stare powiedzenie. 

Każdego dnia setki  czynności wykonują nasze dłonie, stopy zaś codziennie noszą nas niezliczone kilometry. Nie myślimy o nich w ten sposób - prawda? 

Dłonie, a latem także stopy, pokazujemy codziennie w wielu zwyczajnych i niezwyczajnych sytuacjach. Mogłoby się wydawać, że nikt nie zwraca na nie uwagi, ale nic bardziej mylnego! To jedne z najbardziej eksponowanych części ciała. Gładkie, aksamitne, pięknie pomalowane paznokcie to pewność siebie i dobre samopoczucie.

Dolegliwości takie jak suchość, szorstkość, kruchość paznokci, bolące stopy, odciski i inne, można niwelować lub całkowicie się ich pozbyć dzięki dedykowanym zabiegom.

W salonie ASPASJA proponujemy szereg zabiegów dla pięknych paznokci m.in. manicure klasyczny, hybrydowy, żelowy, porcelanowy i japoński, IBX oraz pedicure klasyczny, hybrydowy, podologiczny. Oferujemy również szeroki wachlarz zabiegów odmładzających i nawilżających dłonie i stopy. Posiadamy własny autoklaw do sterylizacji narzędzi, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo oraz zadbać o sterylność podczas wykonywania zabiegu. Co najważniejsze, mamy zespół doskonale wyszkolonych specjalistów manicure i pedicure.

Manicure klasyczny

Klasyczny manicure jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zaczynamy od dezynfekcji dłoni.  Manicurzystka używając odpowiednich narzędzi jak frezarka, cążki, pilniczki i polerki nadaje im pożądany kształt i długość.  Następnie opracowuje skórki wokół paznokci. Po ich usunięciu poleruje płytkę paznokcia. Klasyczny manicure kończymy zwykle malowaniem paznokci wybranym lakierem  lub odżywką. Do wyboru mamy niezwykle szeroką gamę barw i odcieni.  W zależności od potrzeb paznokci i życzenia Klienta, manicure  możemy wzbogacić  maską kolagenową która nawilży i zregeneruje dłonie. Manicure klasyczny trwa od 45 min. do 1h i powinien być wykonywany co około 1- 2 tygodnie. W tym czasie odrastają skórki i paznokcie wymagają wizyty w salonie. 

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest najpopularniejszą formą zdobienia paznokci. Dedykowany zabiegowi lakier hybrydowy nakładany przez stylistkę paznokci jest utwardzany w lampie LED, dzięki czemu zyskuje wyjątkową trwałość i połysk. Hybrydę można nakładać na naturalną oraz przedłużaną płytkę paznokcia. Lakier w nienagannym stanie wytrzymuje nawet 3 – 4 tygodnie, nie odpryskuje.  Manicure hybrydowy dzięki utwardzeniu w lampie wręcz zabezpiecza płytkę paznokcia przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Manicure hybrydowy trwa od 1 do 1,5 h  i powinien być wykonywany co około 2- 3 tygodnie. Nie zaleca się samodzielnego usuwania stylizacji hybrydowej.

Manicure japoński

Manicure japoński przeznaczony jest dla osób, które potrzebują wzmocnienia i odżywienia uwrażliwionej płytki paznokcia. Po wykonaniu wstępnego manicure kosmetycznego, na płytkę paznokcia nanosimy odżywczą pastę z proteinami, minerałami, d-panthenolem, beta karotenem i innymi składnikami odżywczymi- regenerującymi.  Pastę wcieramy w paznokcie, które później są wygładzane i polerowane. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt zdrowych, odżywionych, zregenerowanych i mocno nabłyszczonych paznokci.

Zalecana seria dla pełnej regeneracji płytki paznokci to 4 manicure co 2 tygodnie. Manicure japoński  trwa około 1h. 

Manicure żelowy / porcelanowy

Paznokcie żelowe/ porcelanowe to idealny sposób na piękne, długie, zadbane, a przy tym trwałe  paznokcie.  Gama zdobień paznokci żelowych jest ograniczona jedynie wyobraźnią Klientki i stylistki.  To doskonałe rozwiązanie dla osób, nie lubią nosić krótkich paznokci oraz dla tych, których paznokcie są zbyt kruche i słabe aby je zapuścić. Manicure żelowy czy porcelanowy trwa około 2 h.  Aby paznokcie wyglądały pięknie i estetycznie należy co 3 tygodnie wykonać  uzupełnienie,  ponieważ właśnie po tym czasie na paznokciach pojawi się wyraźny "odrost".

IBX SYSTEM NAPRAWIAJĄCY PAZNOKCIE 

IBX to pierwszy zabieg naprawiający paznokcie z tak niezwykłą skutecznością. Efekt widoczny jest natychmiast. IBX wzmacnia paznokcie od środka sprawiając, że rosną one mocne, zdrowe i lśniące. Penetruje płytkę i przenika do jej wnętrza, zamiast zostawać na powierzchni tak, jak w przypadku tradycyjnych odżywek do paznokci. Nie zawiera formaldechydu. Można go stosować przed każdą stylizacją hybrydową, żelową, klasyczną dla zabezpieczenia naturalnej płytki paznokci. Może również być samodzielnym zabiegiem. Stosując IBX system niezależnie od rodzaju stylizacji Twoje paznokcie pozostaną mocne, gładkie i zdrowe. 

System naprawczy IBX polecany jest szczególnie na paznokcie:

  • słabe i cienkie,
  • po zdjęciu hybrydy czy stylizacji żelowej, 
  • rozdwajające się i łuszczące, 
  • które mają białe plamki lub bruzdy, 
  • ciągle krótkie kruche i łamiące. 

Stopy

Zadbane, piękne stopy to nie tylko kwestia komfortu i dobrego samopoczucia, to także kwestią zdrowia dla całego organizmu. 

Szczególnie latem i ciepłą wiosną, kiedy zaczynamy nosić odkryte buty wszelkie mankamenty mogą powodować skrępowanie i dyskomfort. 

Pedicure klasyczny

W trakcie klasycznego pedicure usuwamy zrogowaciały naskórek w obrębie podeszwowej części stopy i pięty, skracamy  paznokcie, a także usuwamy skórki wokół wału paznokciowego. Tak przygotowane stopy mogą chłonąć dobroczynne składniki, których dostarczamy w kolejnych fazach zabiegu. Wykonujemy zatem peeling stóp i kremujemy stopy specjalistycznym kremem. W następnej kolejności na paznokcie aplikujemy odżywkę lub wcześniej wybrany lakier. Opcjonalnie na życzenie klienta/ki wykonujemy masaż stóp. 

Pedicure klasyczny trwa od 1,5 h i powinien być wykonywany raz na miesiąc.

Pedicure hybrydowy

Pedicure hybrydowy w części pierwszej przebiega tak jak pedicure klasyczny, różnica polega na rodzaju lakieru. W tym przypadku paznokcie malujemy lakierem hybrydowym, który utwardzamy w lampie Led. Stylizacja hybrydowa jest trwała, nie odpryskuje i nie ściera się. Taki pedicure trwa 1,5 h.  Częstotliwość wykonywania pedicure to jeden raz w miesiącu.

Pedicure podologiczny

Podstawowy pedicure podologiczny

Jest to pedicure, w którym opracowywane i skracane są paznokcie oraz usuwane fizjologiczne zrogowacenia w obrębie podeszwowej części stopy przy użyciu skalpeli, dłut i specjalistycznych frezów.

Pedicure podologiczny wykonywany w Salonie ASPASJA jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych stóp, jak i dla tych ze zmianami, typu pękające pięty, modzele czy odciski. 

Jest to specjalistyczny zabieg, podczas którego usunięte zostają modzele, odciski, nagniotki, wrastające paznokcie oraz pęknięcia skóry. W odróżnieniu od klasycznego pedicure  głównym celem pedicure podologicznego  nie jest stylizacja paznokci, a poprawienie stanu skóry i paznokci na stopach. 

W zależności od preferencji  pedicure podologiczny może zostać wykończony klasycznym lub hybrydowym lakierem.

Aby zmniejszyć uporczywość zmian na stopach zaleca się stosowanie różnego rodzaju preparatów przeznaczonych do pielęgnacji i leczenia stóp, precyzyjnie dobranych przez specjalistę podczas każdej wizyty. 

Pedicure podologiczny trwa 1,5h.

Usuwanie odcisków, modzeli

Odciski czy modzele to,  bolesne, twarde, zrogowaciałe komórki naskórka.  Występują w różnych miejscach stopy i palców. Usuwamy je za pomocą specjalistycznych frezów, dłut czy skalpeli podologicznych podczas zabiegu pedicure.  

Po wykonaniu zabiegu dobieramy preparaty odpowiednie do pielęgnacji domowej.