fbpx
Logotyp strony
504-780-980 recepcja@aspasja.pl Łodź, ul.Inflancka 40 Moje konto
BLOG

KOBIDO – JAPOŃSKI LIFTING TWARZY

Doskonała harmonia zdrowia fizycznego i równowagi duchowej prowadząca do najwyższego piękna – o tym właśnie mówi filozofia KOBIDO. W języku japońskim „kobido” oznacza dosłownie „starożytną drogę do piękna”. Dziś ta droga prowadzi nas przez głeboki relaks do poznania sekretu młodego wyglądu.

Jak to się zaczęło?

Według legendy, w XV wieku cesarzowa Japonii chcąc zachować młodość za wszelką cenę zainspirowała dwóch mistrzów japońskiego masażu do stworzenia nowej, wspólnej techniki. Tak powstał „Dom Kobido”, z którego mogli korzystać wyłącznie przedstawiciele cesarskiej rodziny i najszlachetniej urodzone gejsze.

Kobido to najstarsza i najbardziej skomplikowana forma terapii twarzy pochodząca z Japonii. Jest oparta na 48 starożytnych technikach stymulacji mięśni. Za współczesnego twórcę masażu KOBIDO uznawany jest mistrz – dr Shodo Mochizuki. Pochodzi on z jednej z najstarszych rodzin stosujących medycynę naturalną oraz klasyczne metody terapii. To właśnie dzięki dr Shodo technika masażu Kobido rozpowszechniła się na świecie, a media donoszą o kolejnych gwiazdach ekranu stosujących ten właśnie lifting bez skalpela. Kobido lubią m.in. Gwyneth Paltrow, Halle Berry, Anna Lewandowska i Małgorzata Kożuchowska.

Głęboki masaż, głęboka relaksacja, skuteczne działanie antystarzeniowe.

Masaż KOBIDO działa na głębsze struktury skóry i mięśni. Relaksuje i odpręża skórę twarzy, niweluje napięcia obręczy barkowej i szyjnego odcinka kręgosłupa. Działa terapeutycznie – likwiduje bóle głowy, zmniejsza objawy bruksizmu, a jednocześnie spłyca zmarszczki i uelastycznia skórę. Ten bardzo intensywny i skomplikowany masaż podlegający ściśle określonym regułom to kombinacja wielu wschodnich, manualnych technik. Zdecydowanie zmniejsza efekt starzenia się i znacząco podnosi samopoczucie. Zgodnie z zasadą równowagi wpływa zarówno na kondycję fizyczną skóry i mięśni jak i na wyciszenie, zrelaksowanie, spokój.

Przejdźmy do konkretów.

Efektem wielowiekowej tradycji masaży japońskich jest właśnie Kobido. Czyni on niemal cuda w oczach poddającej się mu osoby, a masażysta wie, że dzięki wiedzy nabytej podczas skomplikowanych szkoleń, korzysta przy jego wykonaniu z nauki o człowieku, o jego budowie, wpływaniu na procesy skórne i mięśniowe.

Cóż zatem może sprawić masaż Kobido?

●Zniwelować napięcia mięśniowe powodujące pojawianie się zmarszczek mimicznych

●Zmniejszyć i zapobiec pogłębianiu się efektów starzenia się skóry

●Rozluźnić mięśnie stymulując je w głębokich strukturach

●Dostymulować metabolizm komórkowy odpowiedzialny za regenerację skóry

●Pobudzić produkcję kolagenu i elastyny – składników odpowiadających za napięcie skóry, jej elastyczność i przyswajanie składników odżywczych

●Usunąć toksyny i zanieczyszczenia, a także martwe komórki by skóra nabrała blasku i sprężystości

●Głeboko zrelaksować na poziomie nie tylko fizycznym, ale również dać uczucie bycia prawdziwie wypoczętym.

Wszystko to powoduje, że po masażu Kobido czujemy się świeżo i energicznie. Skóra jest napięta, odżywiona, zmarszczki i opuchlizna zredukowane, cera staje się promienna, bez znienawidzonych cieni pod oczami.

Jak skorzystać z dobrodziejstw masażu Kobido?

○Pierwszy krok – zapisanie się na masaż do certyfikowanej specjalistki w Aspasji.

☎️504 780 980

 🏩Łódź, ul. Inflancka 40

○Drugi – skorzystanie ze specjalnej zniżki na masaż wykonywany w październiku.

A teraz, kiedy już jesteś „po”, razem z nami zachwycaj efektami wszystkich wokoło.

Udostępnij

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.