fbpx
Logotyp strony
504-780-980 recepcja@aspasja.pl Łodź, ul.Inflancka 40 Moje konto
NOWOŚCI

Czym się różni pedicure podologiczny od kosmetycznego?

Zadbane stopy są niekiedy naszą wizytówką. Zdarza się, że domowe zabiegi nie przynoszą oczekiwanego efektu i zmuszeni jesteśmy sięgnąć po pomoc osób wykwalifikowanych w pielęgnacji stóp. Zabiegi pielęgnacyjne stóp wykonują zarówno kosmetyczki, kosmetolodzy jak i podolodzy. Skąd wiedzieć, na który z zabiegów pedicure należy się udać?

To zależy od problemu z jakim się zmagamy i oczekiwań, z którymi udajemy się do gabinetu. Pierwszą zasadniczą różnicą między pedicurem kosmetycznym i podologicznym jest właśnie pierwotny stan naszych stóp. Pedicure podologiczny to zabieg pielęgnacyjno-leczniczych, zaś pedicure kosmetyczny to pielęgnacja skóry stóp oraz stylizację ich paznokci.

Kiedy udać się na pedicure podologiczny, a kiedy na kosmetyczny?

Podczas wizyty u specjalisty kosmetycznego stopy zostaną poddane kąpieli, by zmiękczyć skórki przy paznokciach i skórę całej stopy. Następnie skórki zostaną usunięte, a paznokciom nadany pożądany kształt. W kolejnej fazie stopy zostaną poddane zabiegowi frezowania specjalnymi frezami o różnej gradacji, w celu pozbycia się martwego naskórka oraz by stały się gładkie i miękkie. Po wykonaniu uprzednio zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetyczka/kosmetolog przejdzie do stylizacji paznokci. Tu w zależności od prośby klientki paznokcie mogą zostać pokryte lakierem klasycznym lub hybrydowym, dla dłuższej trwałości. Na koniec stopy klientki zostają pokryte kremem. Co ważne, pedicure kosmetyczny może zostać przeprowadzony jedynie na zdrowych stopach. 

Kiedy zaś zdecydujemy się na pedicure podologiczny, specjalista w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad z klientem lub klientką. Jest on potrzebny w celu zapoznania się ze stanem zdrowia oraz dla zaplanowania pełnej kuracji pielęgnacyjno-leczniczej. Jeśli zajdzie taka potrzeba specjalista skieruje klienta do dalszej diagnostyki lekarskiej. Z usług pedicure podologicznego mogą skorzystać np. osoby zmagające się z odciskami, modzelami, wrastającymi paznokciami czy zrogowaciałymi i pękającymi piętami. W zależności od przyczyny wizyty pedicure podologiczny może mieć więc różny przebieg. Podolog używa również innych narzędzi niż specjaliści kosmetyczni, a są to m.in. dłuto czy skalpel. Pedicure podologiczny co do zasady zajmuje również więcej czasu. Przy tym zabiegu również w opcji, jest zadbanie o paznokcie oraz ich pomalowanie.

Udostępnij

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane.